אנחנו כרצף ביטים, משחקי טלוויזיה, עוד Node ועוד canvas ופלטפורמת הרשת יוצאת לאור - רשימת קריאה ויומן שיטוט ברשת הפתוחה

Alonisser ,18/10/2012

רשימת קריאה:

אנחנו, מנקודת המבט של האלגוריתם של אמזון - איך מערכות הדירוג וההמלצה שמאחורי אתרי מסחר ענקיים רואות אותנו, התשובה בקצרה? רצף ארוך של נתונים בטבלה ענקית. עם הסבר על סוגי האלגוריתמים השונים שמנועי ההמלצות משתמשים בהם, לאן התחום הולך וכאלו. מלמד מאוד ומעניין מאוד וגם קצת מפחיד (#מישהו.אמר.סקיינט?) וענייני פרטיות וכאלו. אבל מאחורי כל זה עומדת שניות  גדולה שלא תמיד ברורה לנו מספיק:  האלגוריתמים האלו, שקריאת המחשבות שלהם מפחידה אותנו כל כך, הם בדיוק מה שאנחנו רוצים. ואני מתכוון לזה במובן שחורג מההבנייה שלהם לתרבות הצריכה שלנו.  אנחנו רוצים לקבל המלצות שמתאימות לנו, אנחנו רוצים שהמחשבים והטלפונים שלנו ינחשו אותנו בשקט ויובילו אותנו בנועם לאן שאנחנו צריכים, אנחנו לא רוצים לנסות להסביר להם עם אופרטורים, לוגיקה ושפות מיוחדות, אנחנו רוציםשהם פשוט יבינו אותנו. תכלס, זה נכון גם על בני אדם אחרים. אבל לפני שנגלוש  כאן לציטוטים של סארטר על "הגיהנום הוא בזולת" כדאי שנזכור את השניות הזו שמעת לעת נכריע, כמשתמשים וכמפתחים על התיחום הנכון בין המחשב שקורא את מחשבותינו לחירות מאח גדול.(אנגלית)

ברשת:

פיקה- פיק כי תודו בזה, הייתם גיקים גם שהייתם קטנים. אוסף משחקי "טלוויזיה" רטרו, כתובים מחדש לדפדפן שלכם. #קול.קול.קול

מעצבי רשת:

ללמוד לאהוב את החלקים המשעממים של Css, כתוב היטב כרגיל ב A list Apart.

מפתחים:

גוגל משחררים Polyfill (ספריה שמספקת פונקצינאליות שלא נתמכת בחלק מהדפדפנים) לXpath3. שאמור להיות מהיר מאוד אפל עושים חתיכת Hack טכנולוגי מרשים בשביל לא להשתמש בתג video וביכולות של הרשת הפתוחה. מה שגרר גל של תגובות בhackernews וכו'

מדריך הכרות לyeoman (שעליו כתבנו לפני שבועיים) - כלי הRad החדש והמרגש בעולם הקוד פתוח של גוגל לפיתוח מוכוון צד הלקוח (מדריך מבית

Adobe). Spooky.js - להניע את Casper.js מNode.js, בהמשך לפוסט מלפני כמה שבועות בנושא, אז מתברר שבניגוד למה שכתבתי יצא כלי שמאפשר לשלוט בcasper.Js ישירות מNode.js.

30 דוגמאות לאתרי Js מצויינים. מז'אנר הרשימות הקצת מנג'ס הזה, אבל אולי אפשר ללמוד מזה משהו.

Prism - פרוייקט Js ו css להדגשת טקסט בשפות תכנות שונות (Syntax highlighting) מבוסס סטנדרטים ונוח לקיסטום עם css. פרוייקט חדש של מפתחת העל Lea verou (שעושה גם יחצ מפתחים עבור הw3c)

שורת הפקודהעכשיו גם בGithub, אוקי, לא ממש שורת פקודה, אבל עם השפעה מהממשק של sublime

מתחילים בNode.js:

מבני זרימה ושליטה (flow control)  בnode.js:  עוד הסבר על איך עובד כל האסינכרוני הזה וגם ספריית node-seq שמקלה על כתיבת קוד כזה בלי לקבל הר של פונקציות משורשרות.

מחולל גרפי  לApp.js שמניע ישומי Express.js, בוחרים מרכיבים ומורידים את הקובץ. לטעמי, לא מסוג הדברים שאשתמש בהם, אבל אם בעתיד השלב הזה יהפוך לבוילרפלייט שממילא מתחילים ממנו אז זה יהיה פתרון.

html5 logoHtml5  עדכונים מהחזית:

מכירים באקסל את האפשרות "להקפיא חלונית" כך שבגלילת טבלה טור הכותרת נשאר למעלה ולא נעלם? אז בגרסאות הניסיוניות של chrome וfirefox אופציה שמאפשרת את זה כבר נתמכת בcss טהור (בלי Js). מדובר ב: position:sticky בטבלאות. הנה פוסט מסביר על איך משתמשים ואיך עושים

כן הציור: Domvas - ספרייה שמאפשרת לצייר אלמנטים מהDom לקאנוואס, כמובן על התוכן שלהם וכו'. חוליה חסרה חשובה ביכולת לשלב canvas באפליקציות שלנו בנוחות, כיוון שיש הרבה יכולות וידע מצטבר בDom manipulation והספריה הזו מאפשרת לנו להשתמש בו בcanvas, במובן מסויים לפחות.

גם טפסים על קאנוואס הוא ההמשך ההגיוני של הספריה הקודמת, ליישם טופס html, אם כי רק עם מספר מוגבל מאוד של Inputs כרגע, שרץ על canvas ישירות #מועיל

טפסי  html5 בטוחים מאסון. אוקי, לא אסון, אבל דפדפן שנסגר/קורס/עובר דף באמצע הקלדת טופס יכול להיות מגה-מעצבן, אז הנה מדריך לשימוש בlocalstorage יחד עם טפסי html5 בשביל לשמור את המידע שהמשתמש הקליד ולאחזר אותו.

WebPlatform.org יוצא לאור, פרוייקט משותף של מרבית שחקניות האינטרנט הגדולות: הw3c (ארגון התקינה העולמי של האינטרנט) גוגל, מיקרוסופט, מוזילה, אפל, אדובי , אופרה ועוד.  סיסמת האתר: Your Web Documented מתמצתת את הכוונה - מעין ויקי ענקי לפלטפורמת הרשת שיכלול בין השאר פורומים, מדריכים, ורפרנס עדכני של טכנולוגיות הרשת השונות.  כרגע יש באתר בעיקר ויקי ראשוני שכולל המון חומר שייובא מחלק מהמאתרי המפתחים של החברות שמאחורי הפרוייקט (שמכונות כאן "עוצרות" הפרוייקט, כלומר מנהלות אותו עד שהקהילה תיקח את זה על עצמה) אבל עוד לא סודר עד הסוף . כרגע זה לגמרי גרסת אלפא אבל מבטיח מאוד .

תגובה