רובוטים באוויר, דש לטורינג, איש מת מהלך, רשימת משימות וסאבליים טקסט - רשימת קריאה ויומן שיטוט ברשת הפתוחה, למפתחים ולכולם

Alonisser ,25/11/2012

רשימת קריאה (קצת מזמן מלפני המלחמה):

מרד הנפילים? - קטע מצויין של פול קאר (במקור:Travis shrugged: The creepy, dangerous ideology behind Silicon Valley’s Cult of Disruption ) על מה שמסתתר לפעמים מאחוריית אידיאולוגיית הDisrupt האהובה על מעמד ההייטק של החוף המערבי (ואנשי Techcrunch) . ועל הסיפור של מייסד Uber כמעריץ איין ראנד. (אנגלית ומעולה)

smashed train

 

 

ברשת:

חבורה של רובוטים נוסעים ומעופפים פותרים בעיות. כן, באמת

לפני כמה חודשים גוגל חגגו יומהולדת לאלן טורינג, מתמטיקאי גאון, ממפצחי האניגמה, ממציאי ההצפנה המודרנית ועוד, אבל שיזכר יותר מכל כמי שהניח את הבסיס למדעי המחשב, עוד טרם היות מחשבים ותיאר את האפשרויות והמוגבלויות שלהם. 

גוגל בחרו לציין את יומהולדתו של טורינג בגוגל דודל שהוא מכונת טורינג לכל דבר.  ברוח הזו, גוגל עכשיו גם שחררו לקוד פתוח את הקוד של מכונת הטורינג הזו, מוזמנים לשחק.

 

 

NandtoTetris ואם כבר דיברנו על שורשי מדעי המחשב, על מכונת טורינג וכו'. הרשו לנו להכיר לכם את הפרוייקט הזה של שמעון שוקן ונועם ניסן. ניסיון ללמד בסיס למדעי המחשב ומה זו בכלל המכונה החישובית הזאת  באמצעו זה שהסטודנט אשכרה יבנה סוג של מחשב, ואת שפת המכונה שלו, ואת הקומפיילר, ושפת תכנות ו..

מאוד מרשים  ויש גם הרצאת Ted בנושא #רץ.לנסות

 

מפתחי רשת:

Dead's man switchמתג איש מת - כי לא תמיד אנחנו יודעים שמשהו לא עובד. מכירים את זה שההודעות על זה שזה עובד נהיות רעש לבן, ואז פשוט נעלמות. ויום אחד אתם מגלים שזה לא עובד כבר שבוע? אז הכי פשוט בעולם, תכניסו ליישום שלכם נגיעה (get למשל) בכתובת אינטרנט יעודית. ואם לא תעשו את זה בתדירות שהגדרתם קבלו הודעה שזה לא עובד.#שימושי

 

 

 

ל ToDoMVC  יש גרסה מעוצבת מחדש וזו הזדמנות טובה להמליץ על האתר הזה. הפרוייקט של Addy Osmani הפורה הוא כלי שמאפשר להתנסות ב Framework שונות בעולם הJs בבניית אפליקצית ניהול משימות פשוטה. בעצם, הבעיה שהפרוייקט מנסה להתמודד איתה היא בעיקרה  בעיה חיובית - ההתפוצצות של הMVC frameworks  בעולם הJS והקושי להשוות ולהתנסות. כדאי גם לציין שהגרסה החדשה של האתר מדגימה גם איך אפשר לבנות אפליקציה כזו בלי Framework MVC -  עם jQuery או ממש עם Js נקי.

כולם מדברים על AMD: כולם מדברים על מודולריות וטעינה אסינכרונית של מודולים שונים של קוד. אז הנה מדריך בשני חלקים:

הראשון כולל מבוא לRequireJS , כלי פופולארי לטעינת מודולים כזו. והשני מסביר איך איך הופכים את הספריה שבנינו למודול כזה.

 

מכירים את זה שאתם צריכים לעבוד עם Json שמגיע משירות אחר, שלא אתם כתבתם והוא מסודר מעצבן וקשה לקריאה? אז Json Editor Online - בא לעזרה. #שימושי.באמת

 

sublime text 2מדריך סאבלייםTuts+Premium שחררו לחופשי מדריך וידאו מקיף (ומרובה חלקים קצרים) לעורך הטקסט שכל הגיקים המגניבים עוברים אליו (יש כזה דבר גיקים מאגניבים?)  - SublimeText 2.

המדריך מלמד על הקסמים שגורמים לך לנסות ואז להתפש, תכלס גם אני עברתי, למרות הנכות המסויימת עם עברית. פשוט חוויה אחרת.

ואם כבר הזכרנו את Sublime Text 2 , אז הנה גם מדריך פשוט להפליא לאיך כותבים אליו Plugin , פייטון, זה כל הקסם.

 

 

כפתורי רשת בסגנון Metro עם css3

ו Express 3 באוויר. המיני ווב פריימוורק של Node.js משתדרגת ומשתכללת (ומתחתיה גם connect)

html5 logoHtml5 - חידושים מהחזית

Texter - ניסוי בציור עם טקסט, קאנוואס וחברים, מרשים וכיפי

@supports : זיהוי פיצ'רים של css3 עם css3 . נדמה לי שכבר כתבנו על זה פה פעם, אבל בכל מקרה הנה מדריך חדש ומוצלח מבית אופרה. כן חמודים, עדיין עדיף להשתמש בModrenizr (שאולי גם ישתמש בזה מאחורי הקלעים) וזה נתמך רק בגרסאות הקצה של דפדפני הקצה. אבל אלו פני העתיד לבוא, עם css שיראה למשל ככה:

@supports (display:flex) 
     { section { display: flex }}

וגם מדריך האבטחה וההגנה הגדול לHtml5  על סיכוניו החדשים, אתר מרשים ומלמד.

 

 

תגובה