אנשים כבינה מלאכותית, אימת הפאנטום, רטט, וידאו וAlias - רשימת קריאה ויומן שיטוט ברשת הפתוחה.

Alonisser ,20/01/2013

חזרנו! אחרי הפסקה לא קצרה (עומס בעוד דברים)

רשימת קריאה

Eniac_Women2בני אדם כמכונות חישוב פוסט מרתק ב GigaOm על השימוש של טוויטר בבינה אנושית כחלק ממנגנון מתוחכם של בינה מלאכותית. בניגוד לניסיון ארוך השנים לבנות בינה מלאכותית שיכולה להבין שפה, קונטקסט ומשמעות, הבחירה של טוויטר היא להשתמש בכלים אלגוריתמיים, ממוחשבים בשביל למקד לכמה מוחות אנושיים (אקראיים בעצם) שיפענחו עבור האלגוריתמים של טוויטר משמעות וקונטקסט. גם מעניין וגם מלחיץ ומניח שלא רק לי זה מזכיר את הדיסטופיה של מטריקס, עם בני אדם כבטריות.

עיצוברשת

תמונות תגובתיות - מה שהיה נדמה לנו שאנחנו רוצים. ובכלל אם אתם מתעניינים בעיצוברשת אז אתם צריכים לעקוב אחרי 24 ways.

וגם שלוש מצגות של קריס קוילר, מעצב רשת נודע ואחד מהאנשים שמאחורי פרוייקטי עיצוב רשת וcss לוהטים כמו Css-tricks ו codepen. קצת התקשתי לקטלג את זה כי זה בין העולמות של תכנות, עיצוב רשת, css3 ואוריינות רשת. אבל גם ויזואלית מעניין ונותן משהו בכל אחת מהדיסיציפלינות.

מפחחים

MongoDB_Logoהכרות עם MongoDb שקופיות מהרצאה של ינון פרק . אם פיספסתם זה הNoSql הלוהט בעיר (הוא העלה לקבוצת הפייטון הישראלית וקישרתי משם).

ביצועים גבוהים עם Javascript מהבחור שכתב את gamescore.js **

מה דפדפנים באמת צריכים** פוסט מהאוונגליסט Html5 של מוזילה. ששם דגש בעיקר על יכולת לדעת, בעידן ההתקדמות המהירה ובעיות התאימות של הדפדפנים השונים, מה הדפדפן הספציפי יודע לעשות.

Pencil עורך מארקדאון מנוטרל הפרעות (עם אופציית מסך מלא) בדפדפן. חביב ופשוט. סיפרתי כבר שאנחנו מתנסים בשימוש בMardown לכתיבת הפוסטים בבלוג הזה. עד כאן אני מוצא שזה מפשט לי את כתיבת הפוסטים ובעיקר הופך אותי לכותב Markdown ממש מיומן (שימושי בלא מעט אתרי מפתחים היום). יש גם מינוסים בקושי להשתמש בחלק מהגודיס של וורדפרס יחד עם Markdown אבל בסך הכל אני נהנה.

שיפור ביצוע css עם css עם האצת חומרה פוסט מסביר בסדרת "בנה אתר אינטרנט" של Treehouse. מה זו האצת חומרה ואיך גורמים לדפדפן להפעיל אותה (ולמה זה גם לא תמיד טוב).

Parallax האפקט שכובש את הרשת - אתרים שהגלילה בהם משנה את האלמנטים, את הרקע וכו'. בקישור הסבר על טכניקות שונות להשיג את האפקט שלהם, מה מומלץ, מה מחיר הביצועים ובאיזה נתיב ללכת. וגם דוגמה יפה לאפקט הזה שגם מסבירה (מנסה) את הסרט "התחלה" על קווי העלילה השונים שלו - כאן

פותחים שנה Addy Osmani אצר אוסף מעולה של סרטוני הרצאות שיסייעו לנו לשדרג את יכולות פיתוח הפרונטאנד (מסמאשינג), מגוון ומלמד.

אימת הפאנטום גרסה חדשה בשם ורד כחול לPhantomJs. דפדפן שימושי בלי ממשק משתמש גראפי. עכשיו גם עם webdriver! שמאפשר לחובבי סלניום להטיס אותו גם. הולך ומסתמן ככלי לביצוע מבחני פונקציונאליות לפרונטאנד

גרסה חדשה לPhoneGap - הכלי הפופלארי (עכ/שיו קוד פתוח עם חסות של Adobe) לפיתוח בכלי ווב טהורים לאפליקציות מוביייל, יוצא בגרסה חדשה, עכשיו עם ההתחלה של InAppBrowser

מפתחים בלינוקס:

ALias.sh אתר שמאפשר לרכז את קבצי הAlias השונים בקונפיגורצית השונות, להעביר למחשב או לסביבת עבודה חדשה וגם להכיר Alias מועילים אחרים.

Html5 עדכונים מהחזיתhtml5 logo

רטט הApi הפשוט של Html5 לגשת לפונקציות הרטט של ניידים, שווה להכיר לפיתוח בנייד. יש לי רעיון נחמד לShim של זה לדפדפני דסקטופ, אולי אכתוב אותו בהמשך.

חדשות מהלילה בבלוג המפתחים של Mozilla שני Api לוהטים מהנייטליז של פיירפוקס: video.playbackRate שמאפשר לשלוט במהירות הרצה של native video עם Html5. ומאפיין Download לקישור <a>. שימושי בהרבה מקרים שכופה הורדה של קובץ מקישור. הנה מדריך מHtml5 rocks בנושא הורדת קבצים

וגם Main מגיע לרשימת האלמנטים הסמנטיים החדשים. לא סגור שזה ממש חשוב מעבר לרעש שזה עושה. עוד שלב בהתאמה של הHtml הסמנטי לפרקטיקה הנהוגה ממילא של שימוש בId נוסח main או content.

תגובה