פייטון, נגישות, אדם או מכונה, תעופה, דרדסים וביקור של הדוקטור הטוב. יומן שיטוט ברשת הפתוחה

Alonisser ,03/02/2013

למפתחים ומתעניינים

ברשת

ג'וני פייב איס אלייב או areyouhuman.com כנראה תחליף הcaptcha הכי קול בעולם נסו ותהנו

universal-access logoפרוייקט הנגישות פרוייקט יפה עם דגשים למפתחות ומפתחי רשת לתכנות אתרים נגישים לבעלי מוגבלויות. כולל מאמרים, טיפים, צ'קליסט רלוונטי ועוד, בתהליך עבודה אבל מעניין ושימושי ואפשר גם לתרום ידע אם אתם בתחום. בעיני חלק מקונספט האתרים ברי קיימא של חנן כהן שהוצג כאן בשבוע שעבר

עיצוב רשת

להפתר מעיצוב תגובתי פוסט מעולה שמסביר החלטה של חברה לחזור בה מעיצוב תגובתי לעיצוב "קבוע" ולמה בעצם. כמו בכל טרנד, גם זה לא תמיד מתאים ולא לכל usecase.

למפתחים: פייטון, פייטון, פייטון - המון פייטון הפעם:

pantera ספריה שמאפשרת לבדוק מכונות וירטואליות באמזון (ec2) ואת החסינות שלהם בהשתוללות מולם. לא כל כך בדיקות עומס אלא העלאה,הורדה, הריגה וכו'. ותכלס גם לנהל vm כאלו. היישר מהקונסול של פייטון. שימושי? לא בטוח אבל הרפרנס ללהקה המיתולוגית בתוך הקוד נחמד.

DjangoUnchained

להתחיל עם Django אם אתם מכירים קצת פייטון, עשיתם את הטוטוריאל הבסיסי של Django ורוצים להמשיך להכיר את פלטפורמת הווב השלטת בעולם הפייטון (אינסטגראם למשל), אז זה יכול להיות מקום טוב להתחיל, עם מכונה וירטואלית וכיף. ויש גם ספר חדש ומומלץ (שלא קראתי אבל שמעתי טובות) שיצא כעת (לא חינם).

Pyxshell ספריה שרוצה לעשות עיבוד זרמי טקסט ישירות בפייטון, כולל פייפס וכאלו - Grep בעצם, רק בפייטון. חושב שכבר נתקלתי בכזה. לא חושב שממש השתמשתי בכזה. אבל יכול לראות את מקרה השימוש.

מבני נתונים לא סטנדרטיים בפייטון, רץ הרבה בימים האחרונים בקהל הרלוונטי. טכני מאוד אבל מותח את החשיבה מעבר לשימוש במבני הנתונים המוכרים של פייטון.

קצת וובדב

modern.IE אתר חדש עם כלים חדשים מבית מיקרוסופט שמסייעים לפתח ולבדוק אתרים לתאימות IE, גם לחדשים וגם לישנים.

ביצועים בפרונטאנד מבוא למפתחי ומעצבי פרונטאנד. הארי רוברט (aka csswizardy) כתב כהרגלו בהיר ונהיר. לא יחדש לכם יותר מדי אם אתם בתחום, אבל משהו חדש תלמדו. אם לא אתם לא בתחום הזדמנות טובה להתחיל.

flight עוד שחרור קוד פתוח גדול מבית twitter, אחרי שמחלקת ההנדסה שם שחררה את Bootstrap, hogan, bower (ועוד די הרבה ספריות scala לbackend) ואחרי שגוגל שחררו את angular.js הגיע תורה של flight, עוד פריימוורק לפיתוח אפליקציות ווב בצד הלקוח. לא העמקתי עדיין אבל נראה מעניין

Html5 וחידושים מהחזית html5 logo

coors נכנס למועמדות לתקן הw3c. מדובר בסטנדרט (שכבר בשימוש בחלק מהאתרים הגדולים, נדמה לי שגם amazon תומכים) שמאפשר להציג משאבים מדומיין אחר במקרים מוגבלים, כלומר מחליף את ההאקים שעוקפים את חסימת הcross side scripting. בכך הוא בטח יביא בעיות בטיחות חדשות כמו גם עוד אפשרויות לmashup וחיבור בין אתרים,מידע וטכנולוגיות שונות.

canvasquery ספריה חביבה שמאפשרת לשרשר מתודות לhtml canvas כמו שמשרשרים מתודות של jQuery. תכלס זה הרבה סוכר סינטתי אבל אם אתם בקטע של להפוך את הקוד לקצת יותר ברור במחיר עוד ספריה. היא גם כוללת פונקציות עיבוד תמונה נפוצות שחוסכת את הצורך להטמיע אותן עצמאית בקוד. #שימושי

ולפינת המטופשים:

דרדסים קופצים במשחק canvas וHtml5 בסיסי באתר דמו של mdn.

הטארדיס! זה באמת שיא השיאים, טארדיס בcss טהור, פרוייקט בהתהוות. לא שזה באמת מפתיע אותנו, שהרי הדוקטור כידוע יכול לעשות כאלו דברים. אבל המחווה נחמדה. #גיקים (הם בכל מקום)

תגובה