הפסלים של דדלוס חוזרים, פופולריות זולה,JSON ועוד. רשימת קריאה ועדכונים מהרשת הפתוחה

Alonisser ,16/02/2013

רשימת קריאה

האם אמריקה הגיע לשיא המשרות ומכאן הדרך מובילה רק למטה? מה קרה לעולם העבודה ולעקומת הפעמון המסורתית שלו? ומה כל זה קשור למהפכה הטכנולוגית?

unemployed demonstration in floeida

גרף התפלגות משקי הבית על שיעור הכנסה שנתית התעוות, הוא כבר לא גרף פעמון שבו רוב משקי הבית מקבלים שכר ממוצע, אלא עמק, משמאל ריכוז גדל והולך של משרות שכר נמוך, עם פחות ופחות אמריקנים שזוכים שכר גבוה, להוציא זינוק במספר משקי הבית בצוק קצה הימני של הגרף. ולא, לא מדובר על ה1% של המגה עשירים מוולסטריט, אלא על המעמד הגבוה של העובדים, מהנדסים, חוקרים וכו שכישוריהם עדיין בדרישה גבוהה בכלכלה החדשה, אלו שמניעים את המכונות.
נכון, יש לזה גם סיבות שקשורות לתהליכי החלוקה מחדש של הקפיטליזם הפראי באמריקה של העשורים האחרונים (כמו גם בישראל) אבל לפחות חלק מהסיפור הוא השינוי הטכנולוגי, The rise of the Robots שאנחנו טוחנים עליו פה כל כך הרבה, התוכנה שאוכלת את העולם. כל אלו הופכים את יותר ויותר עבודות ועובדים למיותרים ודוחקים את השכר מטה מטה. אבל כפי שהמאמר כאן (במפתיע לTechCrunch) מציע, יש כאן גם מעבר לסיכון של לודיזם או של קריסה חברתית גם הזדמנות.
אם אנסח בשפתי: זו הזדמנות לחלק מחדש את המשאבים החברתיים שלא על בסיס שכר עבודה. אולי הגענו לאוטופיה נוסח מרקוזה, שבה מרבית האנשים לא צריכים לעבוד, בטח שלא במשרה מלאה, בשביל לייצר את המשאבים הנדרשים לקיום החברתי. נכון, זה ידרוש ארגון מחודש מוחלט של החברה ולא נראה שהקפיטליזם ישוש לשתף עם זה פעולה, אבל ההזדמנות, שנחזתה מאז שנות ה60 אצל פילוסופים כמרקוזה וחוקרים כהארינגטון ("המהפכה שבאקראי") נראה שבה זמנה. לפני כ2500 שנה הזהיר אפלטון מפני הגעתה של תקופה שבה הפסלים של דדלוס (מכונות בעצם) יתחילו לנוע, תקופה שתבשר את קריסתו של משטר העבדות היווני. לנו, זו יכולה גם להיות תקווה ולא רק אזהרה.

הראש היהודי ממציא לנו פטנטים :מחקר/מאמר של 2 כלכלנים מהבנק הפדרלי בארה"ב על מערכת הפטנטים הדפוקה שם. שורה תחתונה כנראה: התועלת במערכת פטנטים בכלל היא במקרה הטוב שולית ובמערכת חמורה וקשוחה כמו האמריקאית היא גורמת נזק כלכלי אמיתי. זמן לקוד פתוח

ברשת

פופולאריות זולה מה צריך מאמר ויקיפדיה להפוך להיות פופולארי? הכי טוב מתברר זה להיות מאמר על מפורסם מת ו/או להופיע במחצית הסופרבול. גם להופיע בגוגל דודל לא מזיק. אבל יש גם אופציות אחרות. #מחכים #לחובבי.הזאנר waikiki beach densed with people

מפתחים וגיקים אחרים, קוד פתוח וWebdev.

קוד פתוח Code Triage צעד קטן לאדם (הרשמה) צעדי גדול למין האנושי, בפרט לעולם הקוד הפתוח. שירות פשוט שמאפשר לך להרשם לפרוייקטי קוד פתוח גדולים שמעניינים אותך ולקבל אימייל ביום עם סוגיה שצריכה טיפול/התייחסות . מתוך הIssues של הפרוייקט בgithub.

אז כמה זמן הפרוייקט יקח? 6- 8 שבועות כנראה. #גרסת המחשבון

MySql 5.6 יוצא לאור. נכון שזוהרו בעולם הקוד הפתוח הועם עם המעבר לoracle. וכנראה שעליית מסדי נתונים חלופיים מעולם הNoSql ועליית מתחרים פתוחים וחזקים בקהיליה כמו PostegreSql מעיקה על התואר, אבל עדיין מדובר כנראה במסד הנתונים הפופולארי בעולם הקוד פתוח וחלק אינטגרלי מחבילת הlamp.

Zoe.js לחובבי תכנות מונחה אובייקטים, ספרית js קטנטנה שמאפשרת את כל הגודיס הקלאסיים: הורשה, הלחמה, הרחבה וכו'.

מה שאולי לא ידעתם על JSON,stringify נכון, רוב הפונקציונאליות הזו תגיע היום ארוזה בתוך הספרייה החביבה עליכם אבל שווה להכיר, גם כמו שמוצג כאן, מטעמי Debugging.

ואם כבר דיברנו על JSON הנה טריק חכם שגוגל משתמשים בו כדי להגן על המידע (בעיקר הפנימי בין אפליקציות שלהם) שמגיע עם Json משימוש לא מורשה (בעצם התקפות csrf), מוסבר כאן כשאלה עם תשובה בstackoverflow. מעניין

לינוקס

ככה גם אני מרגיש לפעמים ביחס לזה (מהבחור המעולה בxkcd): tar

Html5 ועדכונים מהחזית

טוטוריאל מצויין לWebRTC מNET magazine. הפרוטוקול פורץ הדרך שמאפשר שימוש במיקרופון, וידאו, streaming דו כיווני עם משתמשים אחרים ועוד, בתוך הדפדפן שלכם! ממש מהCutting Edge (יש מצב שקישרתי בעבר, אבל שווה)

Shadow DOM מה זה? מה זה קשור למרכיבי רשת/web components, איך עובדים עם זה.

ויזואליזציה של מידע, מצגת מעולה של עידן גזית מצוות מפתחי הליבה של Django, על D3.js ספריית עיבוד מסמכים "מונעי" מידע. שתופשת פופולאריות. מאחורי הקלעים היא מבוססת על svg. היכולות שעידן מראה במצגת נראות לי כמעט כמו מדע בדיוני. מדהים ממש.

תגובה