מוסר וטכנולוגיה בצד האפל, רובי על פייטון בטופז, דיסקורס, דלוריאן ודורותי שלנו - רשימת קריאה ויומן שיטוט ברשת הפתוחה

Alonisser ,26/02/2013

רשימת קריאה

טכנולוגיה הימורים ופורנו או איזה כיף בהייטק הישראלי אם מסתכלים על העולם רק דרך ההנדסה והמשכורת ולא דרך אמות מידה מוסריות. שחר קמיניץ כתב מצויין בהארץ על איך אנשים שלעולם לא היו שוקלים לעבוד בפורנו או בתור שומרים של בית זונות או דילרים בקזינו, מוכנים בכיף לעבוד בחברת הייטק מפנקת שעוסקת בכל התחומים האלו. הורקהיימר כתב ש "המהנדסים הם הפילוסופים של הקונקרטי" ומזוועות הנאציזם ופצצת האטום כבר למדנו שגאונות מדעית, טכנולוגית, מתמטית היא לא ערובה למוסריות גבוהה ופעילה והנה עוד תזכורת מצויינת לזה. מאוד מקווה שזה מעורר מחשבה.

cheerleaders

יותר נשים בetsy איך ולמה Etsy, אתר הקראפט הפופולארי, שכר 500 מהנדסות חדשות, למה זה היה קשה, מה היה צריך לשנות ובעיקר למה בכלל זה חשוב גיוון מגדרי בעסקי התוכנה. ויש גם בשקופיות. וכן, יש בזה בעיני גם קצת תשובה לדילמה של המלצת הקריאה הקודמת. אולי (ורק אולי) מהנדסות יטו פחות להפנות את גבן לעוולות התעשייה שהן עובדות בה.

מפתחים וגיקים אחרים

טופז! יוצאת לאור. הפרוייקט המסקרן ש Alex Gaynor, גיק טכנולוגי וממפתחי הליבה של Django (הוובפריימוורק הפופולארית בעולם הפייטון) וPyPy (אימפלנטציית פייטון בפייטון - מהירה מאוד), מוביל בחודשים האחרונים. מי שעוקב אחרי הציוצים שלו בחודשים האחרונים יכל להבין שאלכס מתעמק בעולם הRuby. אבל עכשיו מתברר למה: הוא (ועוד חברים) בנו אימפלנטציית רובי 1.9.3 חדשה שרצה מעל Rpython, מן פייטון סטאטית שנבנתה כבסיס להריץ על PyPy. המטרה: לעשות רובי חזקה ומהירה יותר. על הדרך יש כאן גם דאחקת ענק של עולם הפייטון על עולם הרובי, אם באמת Ruby on Rails, סביבת הדגל שהפכה את הRuby לכל כך פופולארית בעולם השפות הדינאמיות תרוץ בסופו של דבר טוב יותר מעל אימפלנטציית פייטון. זה כמובן עוד לא שלם והרבה פונקציונאליות בסיס עוד חסרה אבל מסקרן, מסקרן מאוד.

שוקולדה מנהל חבילות משורת הפקודות. כן, כמו Apt-get , רק לחלונות (יאי)

השיח עוד שחרור קוד פתוח מרגש במיוחד היא Discource, שיח, סטרטאפ שמנסה להמציא מחדש את עולם הפורומים באופן רלוונטי למאה 21. אחד מהאנשים שמאחורי זה הוא ג'ף אטווד (@codinghorror aka), אחד האבות המייסדים מאחורי Stackoverflow הסופר פופלארי, אז יש מצב שהם יצליחו. בינתיים זה נראה יפה ועוד קוד פתוח . (הטכנולוגיה מבוססת על rails בצד השרת וember בצד הלקוח.) שווה לעקוב.

קהילת הקוד פתוח נרעשת - רובי 2.0 יוצאת לאור כן זה אלפא, אבל בדרך בדרך.

פייטוניסטיה נוסע בזמן:

delorianהדלוריאן! הגיע סוף סוף לעיר. פרוייקט פייטון על שם המכונית המיתולוגית שאורזת מחדש את הטיפול בזמן/תאריך בפייטון באריזה מהירה, קריאה ופייטוניסטית יותר. ההשפעה מrequests ניכרת בעיצוב האתר ובapi. אנחנו בעד, מאוד בעד.

רובה קרח להקפיא את הזמן בפייטון. אם כבר אנחנו עוסקים במסעות זמן. שנתקלתי בספריה הזו לראשונה לא הבנתי למה זה טוב. אח"כ הייתי צריך לבנות בדיקות לקוד שכולל קריאה לDatetime גיליתי עד כמה אין לזה פתרון טריוויאלי, לצורך לדמות זמן ספציפי בסביבת בדיקות (או בכל Usecase אחר), גם ספריות הMock של פייטון מתקשות להתמודד עם Datetime בגלל שהיא נשענת על ספריית C. בקיצור בלגן מלא של רעיונות, מעקפים, מחלקות שקוראות למחלקות וכו'. או ש.. משתמשים ברובה הקרח ומקפיאים את הזמן. יפה פשוט ופייטוני. #מה.יש.לנו.עם.הזמן.הפעם

html5 logo

html5 חידושים מהחזית

מדידות מהרשת בדף של גוגל כרום בגיטהאב. ניתוח ההופעה של מרכיבים סמנטיים של html5 (בערך, video או לא סמנטי אלא פונקציונאליות) בסריקת הדפים של גוגל בגרף השתנות על השנה האחרונה.

Judy-Garland-and-Toto-in-The-Wizard-of-Oz

הקוסם מארץ עוץ הוא פרוייקט Html5 עצום מבית גוגל. הוא כולל שימוש בהמון טכנולוגית ווב מתוחכמת (אבל נגישה לכל אחד מאיתנו) ומייצר את עולם המשחק של הקוסם מארץ עוץ, בהתאמה לסרט, גם משחק כיפי וגם המאמר המסביר עם הרבה קטעי קוד. כגיק אמיתי הנה גם הטריילר, שלפחות נראה מגניב

תגובה