רע, אלגוריתם, רע! וגם אדומים, יצורי css ומגוון נוספים. רשימת קריאה ויומן שיטוט ברשת הפתוחה

Alonisser ,21/03/2013

חידוש בבלוג שלנו : כל הפוסטים בGithub אם תרצו לעיין/להוריד/לראות וכו'

רשימת קריאה

בדיחות אונס אלגוריתמיות בספרייה של בבל קטע מעולה, שמתחיל מתקרית שבו אלגוריתם הציע למכירה באמזון חולצות עם "בדיחות" אונס ולאחריה התנצלות של "זה לא אני זה האלגוריתם" וממשיך לשאול את המשמעות של ספאם אלגוריתימי בעולם החפצים. הדיסטופיה המתגשמת של עולם הmakers. כן, עלויות הייצור והפקת מודל יורדות משמעותית ומאפשרות להפוך את השוק לדמוקרטי יותר אבל תמונת המראה הדיסטופית היא אלגוריתם שמייצר ספרי זבל (בנושאים מקצועיים מתמחים כרגע, אבל היד נטויה) ומציע אותם למכירה באמזון. אם אף לא קנה? לא הפסידו, כי לא הדפיסו באמת אף ספר עד שימכר. וכך אפשר להציף את אמזון בעשרות אלפי פריטים מתמחים ומוזרים, בלי שאף אחד מהם באמת קיים במציאות והם מיוצרים ע"י אלגוריתם. או להציף את אמזון בעשרות אלפי דגמים זהים של חולצה עם בדיחה מפגרת ואלגוריתם שמחליף בה שתי מילים מתוך המילון (כולל הכה, אונס, חניקה ועוד תופינים). אין סיכון - כי החולצה לא מודפסת עד שתמכר ואם יצא צירוף מחריד כלשהוא, החברה המדפיסה תתנער ותאשים את האלגוריתם הסורר. אמזון הופכת להיות הבית של ספאם החפצים, תמונת המראה של ספאם האימיילים. מתרפקים (גם אנחנו כאן) על האפשרויות שנפתחות בעידן הייצור הדיגיטלי והפוטנציאל הדמוקרטי שלו. אבל האם לקחנו בחשבון את המשמעות של העדר סף? של הורדת הדרישה לכמעט אפס? את המציאות שבה אדם כמעט ולא צריך להשקיע מאמץ, אמונה וכסף, לקחת סיכון בשביל ליזום? קטע קריא, מהיר ומדכא במיוחד.

Library

אדומים האם העלית הדיגיטלית הופכת לסוציאליסטית ? לפי מה שקרה בכנס טד האחרון, בשתי מילים: יש מצב. (בשלוש מילים, אבל לא בדיוק)

ברשת

gizmoיצורי css חמודים חמודים!! שלחו טוויט וקבלו ייצור (וcss3 תקני גם)

עיצוב רשת וCss

שתי דימויים מתורגמים לcss בקטנות:

סוויצ ב css, מבית לי ורו, כמובן עוד לא עובד בכל הדפדפנים וכו.

טעינה אפקט טעינה מרשים מאוד, עם css טהור. במקום הGif הקרוב למקום מגוריך

מפתחי רשת

Typeahead מבית טוויטר עוד שחרור קוד פתוח מבית טוויטר. הפעם ספריית השלמה אוטומטית מגניבה שבאה מובנה עם מגוון יכולות כולל prefetching של המידע (כולל ריבוי של מקורות מידע שונים וחיבורם וכולל גישה למאגר חיצוני רק אם אין תשובה במאגר פנימי), שמירה שלו בLocalstorage, שימוש בTemplate מובנה להצגה, השלמה מימין לשמאל לערבית ועברית ועוד. שימושי מאוד.

Yeoman עם 1.0 בטא ה opinionated developed stack לעולם הJS (מבית גוגל כמדומני) מתקרבת ל1.0 רשמי (הבטא עוד לא עובד בחלונות). אוסף הכלים המובנה שכולל בין השאר את Bower כמנהל התקנות, Grunt ככלי לBuild, כלי scaffolding, שרת מקומי לפיתוח ועוד. (דורש כמובן node.js להתקנה). ויש גם Hack להתקנה בחלונות שעובד בערך.

לא רק אנחנו מתקשים עם Git (בהמשך למרמרת שלנו פה בשבוע שעבר).

עוד כמה:

Foundation מגיעים ל4.0 - האמא של הFrontend frameworks (שהמפורסמת שבהם היום היא כנראה Bootstrap של טוויטר) מגיעה ל4.0 והרבה גודיס חדשים איתה.

העתיד של כלי הפיתוח בפיירפוקס פוסט של פול רוגט על אלמנטיים עתידיים שבדרכם לכלי הפיתוח המובנים של פיירפוקס. נכון, בד"כ אם כבר אנחנו עובדים עם פיירפוקס נעבוד עם פיירבאג. אבל אחרי שהתרגלנו לטוב בכרום עם ה devtools היינו רוצים כזה בכל דפדפן. הכי מרגש לדעתי הוא ספריית פייטון מתוכננת שתגשר בין פיירפוקס לIDE מודרניים כמו sublime text 2. #מתי מתי מתי

Html5 וחידושים מהחזית html5 logo

Template Tag! עוד Api חדש (וכמעט לא נתמך) מבית היוצר של כותבי תקן Html5. בקטן - תג שהדפדפן לא מרנדר את התוכן שבתוכו ובכל אפשר להשתמש בו כבסיס לתבנית. נכון, יש הרבה מעקפים שאנחנו עושים איתם את זה היום (כמו סקריפטים עם Type שונה וכו', דיב מוסתר) אבל טוב שזו תהיה יכולת מובנית, סמנטית ועם Api גישה מוצלח ועם פחות בעיות מהגישות הנוכחיות. (הקישור הוא למדריך בHtml5rocks).

Websockets בNginx עכשיו גם שרת הווב הלא חוסם (Non blocking) הפופולארי תומך בהם ישר מהקופסה.

שימוש בWeb workers לmulti threading מדריך ששמו מבשר על התוכן שלו. שימושי לעיבודים כבדים. (רמז מטרים - בפוסט הבא עיסוק רציני יותר בזה)

Pointer Events מגיעים לטיוטא לפני פרסום בW3c. ניסיון לסטנדרטיזציה של הטיפול באירועים עכבר, מגע, מולטי מגע וכו'.

לא לבדיקת קלט משתמש Rant מצויין בהקשר האירועים האלו, על הAPi שמוסיף איתור סוג קלט משתמש כMedia query בולמה לדעתו זה יותר מסוכן ממוסיף (ופתרון פשוט גם)

תגובה