רשימת קריאה ושיטוט ברשת הפתוחה. למפתחים, מעצבים ולכולם

Alonisser ,08/03/2012

רשימת קריאה:

אשליית הפרטיות (והאם אכפת לנו בכלל)- פוסט חדש של סת גודין שעוסק בכל מהומות הפרטיות (איזה מהומות? זה משנה? כל יום יש מהומת פרטיות אחרת) של גוגל/פייסבוק/טוויטר/אפל וכו' והאם זה באמת מעניין אותנו? (אנגלית)

ובהמשך לקודם: איך Target גילו שבת עשרה בהריון לפני שאבא שלה ידע את זה: פורבס מסכמים ומפרשים כתבה נרחבת יותר מNYTimes שעוסקת בכלים הטכנולוגיים/סטטיסטיים מעולם הBI שמסייעות לתאגידי הענק לדעת מה אנחנו עושים ומה אנחנו רוצים, לפעמים לפני שאנחנו יודעים.. וגם מתי נלד.. (אם אתם רוצים לברר) . תכלס: מתוחכם, מפחיד ומאוד מעורר מחשבה.

 

 

 האם יוטיוב "גדולה מכדי ליפול"? שואל מאמר מרתק בMashable שכורך יחד את הענקיות הפיננסיות של משבר הסאבפריים ומלחמות זכויות היוצרים שהמתנהלות (בין השאר) נגד יוטיוב, בפרט המשפט של ויאקום נגד "יוטיוב המוקדמת". טיפה ארוך אבל ממש שווה את ההשקעה

עיצוב רשת:

טוטוריאל בnet magazine על שמירת גודל תמונות בעיצוב תגובתי ע"י css3: object-fit

ברשת:

טוויטר עומדת לחצות את קו ה500 מיליון משתמשים רשומים עם 13 חשבונות חדשים שנפתחים כל שנייה, התפוצצות אדירה ברשת החביבה עלינו. הי אמרתי רשומים כי מסתבר שלא מעט מהם בכלל לא פעילים, אוואטר עם ראש ביצה וכמעט ללא ציוצים. כמה לא פעילים? שאלת מיליארד הדולר של טוויטר. ווהנה אתר עם עוד הרבה טבלאות וסטטיסטיקות על טוויטר, עליכם בטוויטר ועוד

מפתחים וקוד פתוח:

רוצים ללמוד Ruby on Rails?, האמא הסופר הפופולרית של הווב פריימוורקס, ואולי הטכנולוגיית ווב-דב, נכון ללפני שנתיים? רוצים בעברית? אז הנה סדרה חדשה של סקריקאסטים ובעברית!

יואב משה פרסם (מסיבות השמורות עמו) רשימה, בפורמט json, של קודי הכפתור במקלדת בjavascript בעברית.

tty.js היא ספריית Js לnode.js (יעני סרבר סייד Js) שמיישמת terminal נוסח לינוקס או Putty בדפדפן. יש על זה עוד עבודה אבל נראה מגניב (לחובבי הז'אנר)

ועוד באגף הjavascript המתקדם - סדרה של Dailyjs (די ותיקה) שמעמיקה לעולם הJs framework ואיך לבנות פריימוורק  בעצמנו. שווה לעיין גם כדי אם לא מתכוונים לבנות כזו בעצמכם (אני למשל לא מתכוון) כדי להכיר יותר לעומק מה שמאחורי הframework החביב עליכם והמקומות שבהם היא חורקת. אחד החברים אצלנו דווקא כן עשה את זה וככה נולדה Kassit - פריימוורק הבית.

Coffeelint - לינטר נוסח jslint לcoffeescript, הjavascript החדש וגו'

שאלות לראיון עבודה למפתחי Front end. בחדר אפלולי התכנסו כמה מפתחי על ורשמו על מפית רשימת שאלות אולטימטיבית למי שמתכונן לראיון עבודה בתפקידי Front end או למי שמראיין.  אני חושב שהרשימה מרתקת, לא בתור שאלון לראיון עבודה (אנחנו לא בלוג של מעסיקים..) אלא לבחינה עצמית של תחומי הידע שלי ולדעת לאן אני יכול להתקדם הלאה כwebdev (גם בגרסה פתוחה בGitHub).

 

אחרי שש שנים Apache שחררו סוף סוף גרסה ראשית חדשה -2.4 - לסדרת שרתי הweb שלהם, עדיין הפופולארית בעולם כנראה, אבל מרגישה את הנשיפות בעורף ממתחרים חדשים ומהירים שמתמודדים טוב יותר איך טיפול ב10K של פניות במקביל כמו Cherokee (שרת הבית שלנו), Nginx, Lighttpd. ברשימת הפיצ'רים:הפחתת זכרון, מהירות ועוד כמה mod לשפות חדשות כמו lua. נראה שApache מנסים למצב את עצמם שוב בתחרות (מסמך השוואה שהם פרסמו) עם שרתי הווב החדשים שהולכים ותופשים את הפלך השוק של ביצועי Higher End.

ואם אנחנו כבר בגרסאות חדשות אז יקירת הרשת Php הוציא סוף סוף גרסה חדשה - 5.4. הנה הדיווח הרשמי

עדכונים מהחזית:html5 logo

Three.js שמתמחה בWebGL ומפתחת את tQuery ספרייה שנותנת Api נוח יותר לWebGL פרסמו screencast שהוא מדריך לכרטיס ולנטיינס עם tQuery וWebGL. מטבעם של דברים זה דורש כרטיס גרפי מתקדם שתומך בWebGL.

הוספת מאפיין Translate לתקן Html5: מדובר בattribute (כמו class למשל ) שמוסיפים בתוך תגית פתיחה כלשהיא ויכול לקבל ערך בוליאני של yes/no. למה זה שימושי? הno למשל מאפשר לסמן למתרגמים אוטומטיים שונים (כאלו שכתבנו במסגרת לוקליזציה של הקוד ו/או מתרגמים אוטומטיים כמו google translate) שלא לסמן מילה או משפט שצריכים להשאר בשפת המקור (למשל הכיתוב שמופיע על המכונה עצמה - נרצה שלא יתורגם כדי לא לבלבל את המשתמש). הyes - להפך מאפשר להגדיר למתרגמים כאלו איזה חלק מהטקסט צריך לתרגם. גוגל translate כרגע התחיל לתמוך בו, בדפדפנים מתקדמים כמובן שתומכים בתגית (ומטעמי תאימות אחורה עד עכשיו עבד ועדיין תומך בclass=notranslate)  אבל בכללי התחום הזה כרגע בבלגן שלהם של הגדרות לא תואמות בין הכלים השונים וtranslate אמור לסייע בניקוי ובסידור של התחום. יש עוד פירוטים והסברים בפוסט המקושר (אנגלית)

 

זהו להפעם, הרבה חומר, שיהיה סופ"ש טוב ומוצלח

ומוזמנים כמובן לתרום/לשלוח/להעיר בהערות כאן ו/או בטוויטר/פייסבוק שלנו.

 

תגובה