רשימת קריאה - אנחנו והטכנולוגיה. למפתחים, מתעניינים ובכלל

Alonisser ,29/03/2012

רשימת קריאה

איך העולם הטכנולוגי מעצב אותנו? ניקולאס קאר המרתק על עידן המידע, על הזילות של "צרכנות" מידע, על הנטאי המובנה שנוצר לרפרוף על חומר לעומת העמקה, על הצפת המידע, על בחירה ועוד ועוד - הסטיכיה של עידן המידע על הדרך שאנחנו חושבים ופועלים. הראיון הוא במסגרת Fivebooks אז הוא גם ממליץ על ספרים בנושא - עמוס תובנות ומ ר ת ק

פיתוח כמו שהוא אמור להיות - הרצאה מרתקת בוידאו בשם "inventing on principle" ', על עקרון פיתוח במחשבים, בהנדסה ובכלל, על הצורך לראות את מה שאנחנו כותבים בזמן אמיתי ודוגמא לאיך צריכים להראות כלים כאלו ומה הפוטנציאל שיש בהם. רגע אח"כ כל כלי הפיתוח הנוכחיים שלכם יראו עתיקים. וTangle זו ספרייה שאותו בחור פיתח שמייצרת מסמכים דינאמיים כאלו, אם כי לא ממש סביבת פיתוח. ועוד דוגמא די מדהימה לביצוע הרעיונות של ההרצאה הזו כאן: מים במסגרת הרעש הכללי שההרצאה הזו מייצרת בינתיים.

רעיונות גדולים באמת לסטארטפ - מאמר שממפה את האזורים בחזית שדורשים פירצה, התקדמות ושינוי משמעותי מעולם החיפוש,האימייל והלאה. מעניין, אולי יבוא לכם רעיון טוב מזה.

ברשת:

טיטאניק, גרסת הjavascript. טאמבלר משעשעtitanic

הNumbers Api שכשמו כן הוא, עוסק במספרים, עובדות מספריות, תאריכים עם מספרים וכו'. לא בטוח אם זה שימושי, אבל זה בטח מגניב, וכמובן Api וובי תקני. רוצים לנחש מה מספר ההדגמה של הApi הזה? (רמז - התשובה..)

עיצוברשת:

אז מה הקטע עם inline-block : מדריך לשימוש בdisplay property של Inline-block לעיצוב מיקום אלמנטים בדף וכסוג של תחליף לFloat

מפתחים:

Kalendae - היא עוד Datepicker של Js , אבל בלי תלויות נוספות, כלומר לא זקוק לעוד ספריית Js ענקית רק בשביל להטמיע את עצמה.

Browsling - הוא כלי לבדיקת אפליקציית הווב שלי במגוון דפדפנים, כולל כל הגרסאות (גם העתיקות שלהם).  לא מדובר בjava applet או activx שרץ בקליינט סייד אלא רנדור של האתר שלכם בצד השרת ע"י הדפדפן המבוקש והצגתו בדפדפן המודרני שלכם ע"י canvas.  יש גרסה בסיסית חינמית והשאר בתשלום, כולל אפשרויות כמו reverse proxy מbrowsling למחשב הפיתוח שלכם וכאלו - מועיל למדי וחכם.

תכנות בצמד - טוב או רע? בטח שמעתם כבר עלPair coding, תכנות בצמד שהוא אחד מאושיות הExtreme Programming (Xp(, שמאפשר מעגל פידבק מהיר על הקוד שאנחנו כותבים ועוד יתרונות. המאמר הזה בטקקראנצ' סוקר צדדים שונים למתודה הזו, בזווית אמריקאית אינדיווידואליסטית טיפוסית, מעניין, גם אם אני לא מסכים עם הכל. למי שמתעניין במתודות פיתוח מעולם הXp.

ותוספת מאוחרת: תכנות בצמד - זה טוב. מאמר תגובה של אחד מהאנשים שהמציאו ודחפו את השיטה למאמר הקודם.

Httpie כלי שורת פקודה מגניב להחליף את curl, עם ממשק פקודה פשוט וכיפי ותוצאות מסודרות ומעוצבות - כמו שעבודה עם Http verbs צריכה להיות. ואפילו עובד (עם טיפה קנפוג) גם בווינדוז, אם הרבה פחות ויזואלי.  מאחורי הקלעים מבוסס על requests  הפייטונית.

Less vs Sass אנחנו טוחנים כאן לא מעט על סצנת הcss pre-proccessors המתחממת, הדרך המודרנית לכתוב css, נכון, פשוט,מהר ואלגנטי. לא יודעים באיזה כלי לבחור? אז הנה השוואה ויזואלית של עיקרי הטיעונים, טיעונים מנגד, דוגמאות והמחשות. מבולבלים? גם אנחנו. והנה בNettuts משהו שהוא בין השוואה למדריך בין הכלים המובילים בתחום

ועוד קצת Git:

Git achievments היא ספרייה שממשחקת את השימוש בGit עם "הישגים" , פרסים וכו על ההתפתחות בשימוש בכלי.

וGitHug היא באותו מגרש של משחוק השימוש בGit , שלבים וכו'.

וGit-friendly היא תוסף (לינוקסי) שמקל ומקצר את השימוש בgit ובפרט מול Github.

גם לgithub יש api עכשיו שמאפשר לראות את הפעולות השונות שנעשות בו - צייטגייסט גרסת קהילת מפתחי הקוד הפתוח , כרגע עוד מחכה למפתחים המוכשרים (אתם!) שיפתחו לזה ויזואליזציות וכלים.

עדכונים מהחזית - Html5 וחברים.html5 logo

lazyweb - סיכום ביניים.  Gist בGitHub של פול אייריש שמסכם את הרפתקת Lazy.web עד כה. לפני שנה אייריש, ממפתחי הweb המובילים היום,  פתח issue tracker בgit עם רשימת רעיונות מגניבים שלו ליישום ברשת, מתוך מחשבה שאלו דברים שהוא לא מגיע אליהם ואולי הקהילה תרצה לעשות איתם משהו, הוא גם הזמין להוסיף רעיונות להפוך את הרשת למקום טוב יותר. הקריאה הזו לא נשארה מיותמת, הנה מסמך סיכום של השנה הראשונה של ההרפתקאה הזו, הפרוייקטים המוצלחים (שעל חלקם כתבנו כאן בחודשים האחרונים) שצמחו ממנה , מה בתהליך ומה עוד פתוח. מוזמנים.

css4 יותר חדיש מחדש יותר מוזר ממוזר : עוד לא התרגלנו לcss3, שלאט לאט מוטמע בדפדפנים המודרניים וכבר preview לסלקטורים של css4  - אז מה חדש? התייחסות למיקום של לינק וסלקטור של אב ע"פ בן.

Bankerbox - היא עוד ספרייה לעבודה מול פיצ'ר הlocalstorage הכה שימושי (אך שנוי במחלוקת, חכו לשבוע הבא) של Html5. הספרייה חושפת Api ידידותי נוסח redis.io לlocalstorage. כיפי כיף.

getUserMedia - פוליפיל מבית עדי אוסמני.  בודק אם הדפדפן תומך בhtml5 api החדיש של getusermedia (כרגע בלי קנפוג נוסף רק opera לדעתי) , אם כן משתמש בו כדי לגשת למצלמה ומאפשר לנו לצלם את הפנים שלנו ו/אם לא מציג במקום אפשרות קלט עם flash. אה ואחרי זה הדמו עושה משהו משעשע עם הפנים שלכם. נסו ותהנו וגם שימושי

תגובה