רשימת קריאה - יומן שיטוט ברשת הפתוחה למפתחים ולכולם

Alonisser ,05/04/2012

רשימת קריאה:

רשת של רובוטים - נדב דורפמן כותב בניוזגיק על מחקר שמראה ש51% מתעבורת הרשת היא של רובוטים, רובוטים טובים ורובוטים רעים רובוט של חיפוש ורובוט של פרסום, לעשירים ולכולם.  מעניין גם מהצד של מי שמנהל אתר וצריך להכין את עצמו למתקפת הרובוטוריקים/שקרניקים הזו וגם ממבט רחב יותר על הכיוון שאליו מתפתחת הרשת.

ברשת:

מכורים לטוויטר? הידעתם שטוויטר יכול להיות ממכר יותר מסיגריות, סמים או מין? כיצד תזהו אם אתם מכורים? אינפוגרפיקה כיפית לטוויטריסטים

קוני המעגל -האחרי למעלה מ100 מיליון צפיות הפך הסרטון של Invisible children הפך לויראלי ביותר בהיסטוריה, עוקף בדרך למעלה אושיות כמו סוזן בוייל שרה, וסדרה של כוכבניות פופ.

איך זה קרה? הפקה טובה, יחסי ציבור מעולים והרבה בזכות הדחיפה הנכונה ברשתות החברתיות וכן, גם הרבה מזל. טוב? רע? מדויק? פחות חשוב, עוד הדגמה (שמשהו בה מזכיר לי את black mirror) על הכוח המטורף של המדיה האינטרנטית היום. ואגב, עוד הדגמה גם לדינאמיקת החרב פיפיות של הרשת. מה שהתחיל כקמפיין שעוסק בג'וזף קוני הרוצח התפוצץ גם על הארגון שהפיק את הסרט, מה שאולי קשור למעצר של ראש הארגון שהוא מסטול וערום ברחוב.

מסכים של ייאוש  - פרוייקט טאמבלר משעשע עד מטריד והכל #טרוסטורי

מפתחים:

מדריך שימושי לAnt - עוד מדריך מעולה מNettuts על כלי build שימושי שנולד בעולם הjava אבל יכול לשמש אותנו יופי לאוטומציה של משימות webdev קלאסיות כמו: חיבור קבצים, דחיסת js וcss, העלאת הגרסה המעודכנת לשרת וכו'  (לא מת על השימוש בxml לקנפוג שלו, אבל מצד שני אני אפילו פחות אוהב את הסינטקס המוזר של make) . המדריך, כמו בדרך כלל בבית nettuts, מעולה.

ברגע האחרון  - חבר חדש במועדון כלי הBuild והפעם בעולם הJavascript: קבלו את Grunt

בחזית הביצועים של javascript: מצגת מגניבה מכנס swsw שעוסקת במיתוסים של ביצועי Js והפרכתם (או אישושן)

ועוד פוסט בנושא מהחברים הכי קוליים בעיר מ37signals שמספרים על שימוש בטכניקות event capturing מבוססת jQuery לשיפור ביצועים משמעותי ברשימות של jQueryUI

עדכונים מהחזית - Html5 וחברים:html5 logo

חזית הLocalStorage מתחממת : בהעדרו של Storage Api פשוט, מוצלח ושכולם עובדים איתו (ההתכתשות הכאובה שבין Websql וindexdb) יש יותר ויותר ניסיון להשתמש בLocalstorage עם הApi המגה פשוט (לא זוכרים/מכירים? הנה הפנייה להרצאה מצויינת של רן בר זיק עליו) והיישום המוצלח במרבית הדפדפנים, למגוון יישומים שמותחים אותו למקומות שהוא לא נולד אליהם. איזה יישומים? כאלו שכתבנו עליהם למשל בשבועות האחרונים: שימוש בlocalstorage לשמירת תמונות, קבצים, ספריות js ועוד.

לתוך המערבולת הזאת זינק כריסטיאן הלמן, אוונגליסט html5 וwebdev בmozilla וכתב טור קשה על הבעיות של Localstorage והצורך לוותר על השימוש בו וללכת למקום אחר. הטור מונה את החולשות של Localstorage, בעיקר הסינכרוניות שלו שיוצרת בעיית ביצועים קשה בתסריטים מסויימים . שווה לקרוא גם את התגובות המאלפות (גם מקצועית וגם בכלל) לטור הזה למטה.

במאמר תגובה, ניקולאס זאקאס, עוד מפתח js מרכזי וכותב מרכזי בתחום , מצביע על החולשות של החלופות לLocalstorage, על הפער שבין מפתחים לייצרני דפדפנים והאינטרסים המתנגשים במקרה הזה. ניקולאס מזכיר שהמטרה המקורית של Localstorage היא תחליף cookie ושאת זה הוא עושה מצויין. ושהApi המצויין שלו הוא לא הבעיה, אלא הדרך הבעייתית שבה יצרני הדפדפנים בחרו לישם אותו (implent) וגם מצביע על עוד פתרון פשוט יותר  שיחזיר את האסינכרוניות לLocalstorage.  דיון מעניין ומלמד הרבה וגם שימושי

ואפרופו הפתרון המוצע של זאקאס - להפוך את Localstorage לאסינכרוני ע"י web workers (שכרגע לא מורשים לגשת אליו) - הנה ספריית wob.js שמאפשרת (עם האקים ש"יטרידו את דאגלס קרוקפורד") לעטוף פונקציות js רגילות כאסינכרוניות בעזרת web workers - קצת ניסוי כלים אבל נראה מבטיח.

ובנימה פחות התקפית:

טפסי Html5 reloaded עם css3: מדריך לשימוש בpsuedo class חדשים של css3 יחד עם טפסי html5 והאפשרויות החדשות שלהם של validate, require, number range וכו' (אני לפחות לא הכרתי את זה שpseudo classes הגיעו לאזור הזה)

Sourcemaps - מדריך ראשוני לכלי הdev מהקצה הלוהט (כרגע רק בגרסאות הפיתוח של webkit וכרום) - על מה ההתרגשות? מדובר בכלי שמאפשר לדבג את קוד המקור המקורי של קוד js דחוס (minified) ובגרסאות דמו מסויימות גם הותאם לדבג אחורה קוד של שפות אחרות שקומפל לjs כמו Java, coffeescript וכו' עולם טוב יותר למפתחים

 

תגובה