רשימת קריאה ויומן שיטוט ברשת הפתוחה - למפתחים ולכולם

Alonisser ,20/05/2012

רשימת קריאה:

חיים בציבור  - מה קורה שאנחנו משליכים לעזאזל את הגדרות הפרטיות - פרוייקט מעניין בlifehacker שבו הכותב ביטל את כל הגדרות הפרטיות שלו וגם נרשם לאפליקציות מתאימות לשלושה שבועות. מה יקרה? מי נגד מי? מושפע ממורגן ספורלק ולאכול לגדול? אתם אמרתם.. #מעניין ומעשיר בסוגית הפרטיות שגם מי שפחות מוטרד ממנה, כמוני, צריך להיות מוטרד ממנה יותר. (אנגלית)


 

 

 

 

 

עלייתו של הBrogrammer (המתכנתגבר) -  בניסיון להפוך את המפתחים מגיקים למאגניבים נוסח דמות שון פארקר ב"רשת החברתית" נטבע מושג חדש הBrogrammer - שמשלב את "אחי" ו"מתכנת. המושג הזה עשה גלים בחודשים האחרונים ברשת וממש לא רק מכיוון חיובי. מסתבר (ובטח ישראלים לא יופתעו מזה.. ) שעולם התכנות נגוע בסקסיזם לא פחות מעולמות גבריים מאוד (ספורט, צבא..)  אחרים שמתכנתים רבים לא רואים את עצמם כשייכים אליהם כלל. מושגים כמו ראיונות Gangbank, חולצות חברה עם בחורות בלבוש מינימלי ופרסומות לגיוס מפתחים עתירות דאחקיות סמי גבריות שלא היו מביישות תיכוניסטים בני 17.  tasneem raja כתבה טור על התופעה וMother jones, האתר שבו היא כותבת, העלו storify עם הסיפור. חשוב #בטח.בעולם.ההיטק.הישראלי.מפוצץ.מאצ'ואים.מהיחידה

ברשת:

איך לאמן את הרובוט שלך - ללמד ילדים מבוא לתכנות, בלי מחשבים והרבה כיף.


ה
אפליקציה
שתמיד רציתם, או האפליקציה לסיים את כל האפליקציות #מצחיק

מפתחים:

Luaos מערכת הפעלה מבוססת על Lua - שפת הסקריפט החדשה (יחסית) והמהירה (מאוד) של הcool kids. אוקי, זה לינוקס, אבל עם הרבה Lua בפנים ואיזה הוטשוט מגוגל לשעבר מריץ את זה. ואם כבר הזכרנו את Lua - אני מניח שכבר כתבתי על זה, אבל אם לא אז עוד פעם - טוטוריאל מוצלח במיוחד למבוא לLua עם אינטרפטר אינטראקטיבי לקוד וכו' (ולא עשיתי יותר מזה עם השפה..)

checkbox-fields - להפוך Multiselects למשהו מועיל. יש מצב שזה קצת אוברקיל להתקין שלוש ספריות js בשביל זה..

נקודה פסיק - עולם הjs סער בשבועות האחרונים בויכוח על ה; - סימן סיום הפקודה בjs.  האם הוא טוב? נחוץ? האם צריך לנסות לכתוב js בלעדיו? בין המשתתפים הלוהטים, הבחור שמאחורי bootstrap (מומר לחבורת מתנגדי ה;) - הפרוייקט הנצפה ביותר בגיטהאב, דאגלס קרוקפורד, ממציא הJSON וכותב Js מגהפופולארי מגן על ה; ועל הקווים מבחר כותבים וביניהם גם ברנדן אייכ , ממציא השפה והCTO של קרן מוזילה. הdailyjs מציעים סיכום גם של ההתכתשות עצמה, על מה ולמה, כולל לינקים הולמים. וגם דיון טכני יותר בסיפור ה; מאיפה הוא מגיע ואיך עובד המנגנון של הASI שמאפשר לעקוף אותו לפעמים. #מקיף

אז אתם צריכים מנוע טמפלייטינג בjs ומתלבטים במה (מההמון אפשרויות שפתאום יש) לבחור? קבלו את Amazing magical template engine chooser. גם מגניב וגם שימושי.  וגם מדריך סולידי יותר לJs templating עם handlebars

פייטוניסטה:

איך לא לעשות התקנת ווב עם פייטון.  קצת טכני מהכיוון של הdeployment, הרבה best practice מהצד של מי שעושים את זה מקצועי ורחב היקף.

פייטון יקרה - מדוע את כל כך מכוערת? פוסט שעורר סערונת בעולם הווב הפייטוני. ובכיעור הוא לא מתכוון לשפה עצמה (שכידוע, היא היפה בשפות) אלא לאתרי פייטון וdjango מרכזיים. בעיקר בהשוואה לעולם המעוצב והיפה של ruby וRor. תכלס צודק, נצטרך לטפל בזה.

אז אופטימיזציה של מבני זכרון היא ספירת המחזורים החדשה? (cycle count) . פוסט מרחיב דעת על בעיית הgarbage collection שמרימה את ראשה בשפות הדינאמיות השולטות (פייטון, רובי c# וjs כדוגמאות דומיננטיות). כנראה שניהול זכרון אוטומטי שבא עם הGC הוא אחד היתרונות הגדולים של תכנות בשפות מודרניות אבל מתברר, בטח לדור המתכנתים הצעיר יותר שמקבל את זה כמובן מאליו, שהבעיה מרימה את ראשונה שהיישום שלכם גדל מאוד או שאתם מנסים לעשות משהו כמו משחק מהיר. הפוסט מציע דרך קצת שונה להתמודדות עם הבעיה בלי לאבד את היתרון העצום בניהול זכרון דינאמי.

וקצת מצגות לwebdevs מכל הכנסים שמתקיימים עכשיו:

Mobile web programming is a bloody mess - מצגת מעולה מBrianlerouxמהחברה של פוןגאפ על מרחץ הדמים של פיתוח וובי לנייד היום וגם על כלים שמסייעים, Best practice וכו'. האימה, האימה (וגם מחווה לסרט האייטיז האהוב עלינו)

ורחל אנדרו יוצאת בכנס front ends קצת בניגוד לגל הBoilerplate השוטף את מקומתינו במצגת שהכותרת שלה היא איך דוחפים את הרשת קדימה בלי לשבור אותה, אבל תכלס עוסקת הרבה באיך צריך ללמוד לטפל עם בעיות בעולם הweb dev. תכלס -  המאמר שלה יותר ברור, אבל המצגת נחמדה.

ומעצבים שימו לב - הנה עוד מצגת יפה שלה על 10 קונספציות פיתוח רשת שמעצבים צריכים להכיר 

חידושים מהחזית - Html5 וחברים:html5 logo

Just a Friend -  פרוייקט Html5 מרשים, בחסות אנשי Ie שממשיכים לקדם את גרסה 9 כגרסת דפדפן מתקדמת (לא נורא בצדק אבל אומרים ש10 היא משהוט)

[email protected] - עוד צעד של קבוצת העבודה על css3 בדרך לאינטרנט התגובתי - בדומה ל[email protected] מאפשר הגדרות css שמתאימות את עצמן לתמיכה או אי תמיכה של הדפדפן המציג בפי'צרים ספציפים.  (ובעקבות פול אייריש - מודרניזר לcss מובנה לדפדפן) - מתי התמיכה? #מבטיח מאוד

לאלף את חיית הsvgמדריך לשימוש בגרפיקה וקטורית מבוססת svg למשחקי Html5 (וגם על כלי קוד פתוח שנקרא InkScape ליצירת קבצים כאלו בקלות) ואפילו על השילוב של גרפיקה וקטורית והצגתה על canvas.

 

זהו להשבוע, שתפו אותנו ברעיונות, חידושים ועוד.

נשתמע

 

 

תגובה