ממשקים, ציפורים, דובים ומפתחים - רשימת קריאה לרשת הפתוחה

Alonisser ,14/06/2012

רשימת קריאה:

תסמונת angry birds או איך השתלטו המשחקים המטופשים על החיים שלנו: כתבה מבריקה ומרחיבה את הדעת של סם אנדרסון בניו יורק טיימס (ושתורגמה בהארץ) על עידן המשחקים, מאיפה הוא נולד (הטטריס), לאן הוא הולך, איך זה עובד? מה הקשר בין זה לאייפון  ועוד.  אה ואחרי שהשתכנעתם שמשחקים דופקים לנו את המוח אז קבלו: מוות לInstall: מעכשיו אפשר להתחיל לשחק (ולהפעיל אפליקציות ) ישירות מהטיימליין של פייסבוק כדי לוודא שההתמכרות תהיה קלה יותר.

חיים ברשת

ארה"ב - Api לכל משרד ממשלתי.  זוכרים שכתבנו על Api (ממשק מתכנת) כחלק מהצורה שלובש קוד פתוח בימים אלו, בפרט מידע פתוח? אז הוראה מיוחדת של הנשיא אובמה לכל משרדי הממשלה והסוכניות הממשלתיות - על כל סוכנות להקים Api לגישה למפתחים ולציבור למידע ציבורי שלה, על כל הסוכנות להקים תוך 90 יום דף שמסביר מהי המדיניות שלה בנושא ואיך היא מתכוונת ליישם את המדיניות הזו. כל סוכנות נתבעת גם ליישם את המדיניות הזו ולהקים web api לסוכנות תוך 12 חודשים. זה אומר לא רק לזרוק קובץ ענק עם המון מידע איפשהוא מעת לעת שמי שירצה יבנה אליו ממשק. זה אומר לבנות את הרובד הראשון של גישה ישירה למידע הציבורי - מה שיקל מאוד על מפתחים לבנות אפליקציות על בסיס המידע הציבורי. ידע זה כוח זוכרים? אז אובמה עושה עוד שלב בלהעביר את הכוח  לציבור, לנו נותר רק לקנא.  למתעניינים - דף מעקב על התפתחות היישום של ההוראה במשרדי ממשלה וסוכנויות שונות.

עוד התפתחות מעניינת מאותו כיוון היא ההחלטה של הממשל האמריקאי להשתמש בGitHub (הפופלארי עד מאוד) כפלטפורמה לאכסון קוד משותף ולפתיחת קוד לקוד פתוח. באמת מרגש.

12345 או: אנחנו חבורה של מטומטמים - לפחות בכל מה שקשור בניהול סיסמות. ככה מראה המחקר הגדול בהיסטוריה על סיסמאות שאנשים בוחרים. הן פשוטות מדי, כלומר נעות בין 12345 לטיפה יותר מורכב ואפילו גרוע מזה, אנחנו לא מחליפים אותם אף פעם (כן, אתה! אני מדבר אליך.. אל תוריד את הראש).ככה אנחנו מזמינים פורצים והאקרים לאתרים שלנו ולמידע שלנו #אוף.גם.אני

מפתחים ומעצבי רשת:

Bearcss - רוצים לוודא שלא פיספתם אף אלמנט, Id או class בcss stylesheet שאתם בונים לאתר שלכם? או סתם רוצים לקצר ולייעל את התהליך? אז Bearcss הוא שירות עבורכם: פשוט מעלים קובץ Html ומקבלים בחזרה שלד של stylesheet כולל כל האלמנטים, הid והclass. #קול

Dynamo.js  -  דרך פשוטה מאוד להכניס תוכן דינאמי (מתחלף בין חלופות מוגדרות) לאתר שלכם. נסו ותהנו

אל תכניסו סקריפטים מאתרי ניהול קוד (כמו Github או google code) - מאמר נחמד שמסביר למה לא נכון לקשר ישירות לcode repo כמו google code או github וגם למה זה דופק את הביצועים, בטח בספריה פופלארית וקטנטנה כמו html5shiv #לחובבי ביצועי רשת.

Spire.IO - עוד קופצים על עגלת האפליקציות"ללא שרת" . כלומר לבנות אפליקציות html5+js בהתבסס על Api מובנים שהשירות נותן. #מגניב

וטיפה יותר הרדקור:

AltSql - לחברה ב shutterstock נמאס מהמוגבלות של העבודה עם mysql בshell. שלא תואמת עבודה מודרנית עם בשורת הפקודה בשום צורה. אז הם החליטו לגרד את השריטה של עצמם ולכתוב את זה טוב יותר.  Altsql זו התוצאה,עם יוניקוד, עם צבעים, ctrl-c שמעתיק ולא מסיים את התוכנית, עם טבלאות כמו שצריך וכו #אם.כבר.אתם.חייבים.קונסול

והמצד שהני לעולם הsql: הכרות עם MongoDb - הכרות עם מנוע הNosql הלוהט בעיר.  מיועד למפתחים וכולל דוגמאות בphp, python, java. מאמר כולל דוגמאות קוד (אנגלית)


Html5 עדכונים מהחזית:html5 logo

10 סודות css3 שאולי אתם לא מכירים - Lea Verou מדגימה פי'צרים מתקדמים של css3 שמעבר לפינות מעוגלות, צללים ופונטי רשת. כיף מאוד (וידאו).

Htmlshell -  ה html5 boilerplate למינימליסטים ממש, רק ההכרחי ביותר מיותר עבורך, עם אפשרות לבחור להוסיף גם meta tags שימושיים, jquery, modernizr ועוד קצת גודיס.

Html5 הוא הדבר הגדול הבא לתוכן - פוסט מוצלח בבלוג ההייפרנט של רוג'ר ומייק על החשיבות של Html5 דווקא מעולם התוכן, על תנועת המטוטלת בטכנולוגיות הממוחשבות מבידול וייחודיות לקומודיטי וחזרה. למה Html5 הוא כיוון הפוך מהכיוון של עולם הHtml4 הגוגלי ולאן כל זה הולך.

תגובה