אוהבים את הרשת, ג'אווסקריפט, yeoman, משחקי רשת, קאנוואס ועוד - יומן מסע בדרך לעתיד.

Alonisser ,23/08/2012

ברשת:

גוגל פלוס היא עיר רפאים, לפחות ע"מ מדידת שיעורי הפעילות ושיתוף מידע בה. אינפוגרפיקה חביבה

Chromeweblabs  - פרוייקט מבית גוגל כרום. שמציג יישומי עולם אמיתי מבוססי רשת ואת הטכנולוגיה שמאחוריהם. #טוב.נו

B3TA - אוהבים את הרשת. גיליתי את האתר הזה עכשיו. פאנזין ווב מגניב מאוד. לא יודע איך להסביר את זה יותר טוב, אבל מציע לכם להציץ #הרשת #לא.רק.חתולים

מפתחים :

js, css וחברים.

Fathom.js - כי מצגות על Js עושים עם js. כלי די מרשים ופשוט לבניית מצגות ווב, מבוסס html,css,jquery.  הוא גם מאפשר לסנכרן את הוידאו הצמוד של המצגת.

עשר דברים שלא ידעתם שJavascript יכולה לעשות  - רשימה מוצלחת יחסית בnet magazine

ועוד אחת בסגנון הזה: 12 דברים שלא הכרתי על הwebkit web inspector (שהוא באמת כלי מגניב, שמבחינתי שמיש יותר מפיירבאג המיתולוגי). אולי הכי מגניב (שגיליתי השבוע) הוא היכולת לשמור את הcss שערכתי לקובץ. אבל כל היכולת לשחק ב"חי" עם הDOM ועם הCss הוא ממש צעד נכון וחשוב בכיוון ל Live feedback בפיתוח אתרים.

yeoman.io - עוד טבילה של גוגל בעולם הקוד הפתוח והפעם כלי לRapid Application Development בצד הלקוח, אוסף כלים "בעל עמדה" (opinionated) כולל scaffolding של תבניות בסיסיות, הכנה לבדיקות, לapp cache, עץ תיקיות, Lint אוטומטי, קמפול אוטומטי של כלי css pre proccessor ועוד .  נדגיש שבשלב זה מדובר  בדמו, לא בכלי שיצא עדיין, אבל אתם יכולים לראות את פרזנטציית היכולות - ממש שווה לעקוב. יש סרטוני דוגמאות באתר של פול אייריש ועדי אוסמני. נראה מרגש ושימושי

 

משחקים:

 Gamescore.js - ספרייה שמטרתה לעזור לכם לשפר את המהירות של משחקי Js ב1200% (או לפחות בכיוון) . המפתח לבעיה שצפה רק שרוצים ליצור 60 פריימים בשנייה ושמומחשת יפה בפוסט הזה (של כותב הספרייה המוזכרת קודם) הוא בעיקר אופטימיזציה של הקוד לטובת "אוסף הזבל" הGarbage collector של Js . הספריה עצמה מציעה מעבר לאופטימזציה של הGc גם מבני נתונים שעברו אופטימיזציה מתאימה למשחקים וכו'.

לחפש את הדליפות -  אם כבר הזכרנו את הGc וסוגיות נהול הזכרון אז גוגל שחררו כלי חדש לעולם הקוד הפתוח שמטרתו למצוא דליפות זכרון, כמו הפניות לאובייקטים שהיו אמורים להסגר ועוד. שווה הצצה, בעיקר בעולם הביצועים הגבוהים.

אם המינגווי היה כותב Js תרגיל בספרות תכנותית או תכנות ספרותי. תוכנית Js אחת במגוון סגנונות: המינגווי, דיקנס, שייקספיר, אנדרה ברטון ועוד. #מה?

jQuery חדש באוויר! גרסה 1.8 יצאה עם מגוון חידודים ושיפורים, הרבה סגירת באגים בתחום האנימציה וכתיבה מחדש של הSizzle (מנוע הcss selector שבפנים) אז לכבוד זה  - קצת jQuery plugins:

Repo.js - להציג את חומרי הGitHub שלכם בתוך הדף #jQuery פלאגין

Typist jQuery - פלאגין עם האפקט של הקלדה חיה של הטקסט באלמנט #בשביל.זה.יש.פאוארפוינט.לא? #מאז.1992

מדריך לרטיניפיקציה - הכנה למסך Retina עבור האתר/אפליקציה שלכם.

לינוקס וקוד פתוח:

Chartulo.us ספריית פייטון קטנה שמאפשרת ויזואליזציה של גרפים משורת הפקודה. קול! (והדמו שלהם באינטרנט כולל שימוש בTypist ממקודם)

html5 logo

Html5 - חדשות מהחזית:

שיחקתי קצת עם קאנוואס בניסיון לבנות משהו בימים האחרונים הנה הממצאים שלי:

Html5 canvas cheetsheet - מצאתי את זה בדרך: צ'יטשיט עם כל המתודות והפונקציות #מועיל

פינג פונג - מדריך הכרות עם canvas בתכנות משחק פינג פונג פשוט. וגם שימוש בrequestAnimationFrame #מלמד

ועוד דוגמת canvas חכמה מcssdeck המהמם. מאיץ חלקיקים #מלמד

למה להשתמש בHtml5 - גרסת דוקטור סוס

וחדשות מהעתיד:  Web Intents - פרוטוקול חדש בפיתוח בw3.org . מדובר בפרוטוקול שאמור לקחת את הנושא של שימוש בכלים מאתר y בתוך אתר x שלב אחד הלאה. אוכל למדי בקוד צד הלקוח להכריז על כפתור "עריכה" ליד תמונה כIntent (כוונה) לציין בפרוטוקול מוסכם מה אני מצפה לקבל: "עריכת תמונה", מה אני מעביר: "מידע בינארי" ולחיצה על הכפתור תאפשר למשתמש לבחור בין שירותים שונים שמאפשרים זאת, או תקשר ישירות לשירות שהמשתמש הגדיר כברירת המחדל בדפדפן שלו.  בגדול intent הוא המקביל של קישור, רק שבמקום הקישור הישיר לאתר מדוייק הוא מקשר לשירות רצוי לנו, שאיננו יודעים איפה הוא, ויכולים להיות כמה שירותים כאלו, עוד צעד בדרך לרשת חכמה יותר, שעובדת על רצונות המשתמש ובשליטתו. וכן לקרוא specs יכול להיות משעמם וכו', אבל ככה לוקחים את הרשת קדימה  #שיר.עתידנו.שיר.התחדשות

שבוע טוב ולהתראות להפעם

תגובה