קפיטליזם, וטיימליין חופש וטכנולוגיה, מגלה חתולים ועוד. רשימת קריאה ויומן שיטוט ברשת הפתוחה

Alonisser ,14/09/2012

רשימת קריאה:

"הטיימלין של פייסבוק: עוד צעד לפסגת הקפיטליזם". נטע אלכסנדר כתבה (אמנם לפני כמה שבועות) מצויין בהארץ. לינאריות היא התפתחות, קידמה היא עושר (וגם אמת היא שקר).  תקראו, באמת!

,תהיו יעילים יותר, קחו קצת חופש" אחלה מאמר בניו יורק טיימס מאחד המייסדים המיתולוגיים של 37 signals , חברת התוכנה המשפיעה מאוד (והאמא של Ror), מסתבר שגם הקפיטליזם יצא נתרם מקיצור יום העבודה, שבוע העבודה ובכלל - צאו לחופש, העבודה שלכם תהיה טובה יותר.

מפתחים:

טיימליין - (והפעם טיימליין אחר) ספריית Timeline.js ליצירת טיימליין עם חומרים ממקומות שונים. מרשים מאוד ונראה שימושי להצגת מידע באתר יעודי. יודע להשתמש בJSON כמקור מידע או google spreadsheets.

Phonegap 2.0- עוד שחרור מהשבועות האחרונים של פרוייקט הקוד הפתוח שעכשיו נקרא Apache cordova.  כולל שילוב של weinre (לremote debugging) , ובסיס Js משותף לכל הגרסאות לכל מערכות ההפעלה. גם תמיכה בwindows phone נכנסה פנימה.

BinaryJs - ספרייה שמאפשרת Live streaming של מידע בינארי (מוזיקה, וידאו,קבצים וכו') לדף רשת. הספריה משתמשת מתחת ב Html5 websockets. צעד חשוב בדרך ליכולת להחליף את flash באינטרנט הפתוח.

Buster.Js - כלי בדיקות חדש לדפדפן ולשרת node.  כולל אוטומציה של הדפדפן וכאלו. #מעניין #נכתוב על זה יותר בפוסט נפרד

KittyDar הוא מגלה חתולים מבוסס Js וcanvas, כלומר הוא יודע לגלות אם יש חתול/ים בתמונה שהעלתם אליו. בעצם מדובר בדמו  שמדגים שימוש בלמידת מכונה בjs, רשתות נוירוניות וכו' לטובת מצגת בנושא. תכלס, לי לפחות, חלק מהמתמטיקה מסובכת מדי אבל אי אפשר להגיד לא לזיהוי חתולים בדפדפן #מיאו

 לינוקס ושורת הפקודה:

שלוש המדריכים קצרים, כיפים אבל ממצים ומפתיעים.

  1. bash one liners 
  2. bash working with strings
  3. Redirections כל קסמי >> < >>> וחבריהם

גם אם אתם לא מכירים בכלל זו הכרות חובה ואם אתם כן מכירים את הבסיס, סביר שתכירו תעלול חדש. כי האינטרנט הוא בלינוקס. (לאותו בחור אגב יש מדריכים גם לAwk וגם לSed, אם תהיתם)

שחרורים ברגע האחרון

Html5BoilerPlate 4.0 יצא לאור, לאט לאט כולל גם קבצי הגדרות לא רק לapache אלא גם לשרתי אינטרנט מודרניים יותר (מתי cherokee?) וכולל Build scripts גם לסביבת Node.js, ant וכו'.

Bower - עוד שחרור קוד פתוח ממחלקת ההנדסה של טוויטר (ועוד נכתוב על התופעה הזו בהמשך). כלי פשוט לניהול dependencies (תלויות) לעולם הWeb, כולל התקנה מGithub וכאלו. #שימושי

 

 

Yeoman יצא סוף סוף מהדמו (שהזכרנו בעבר) לאור. Yeoman היא קבוצת כלים עמדתית (opinionated stack) ליצירת אתרי ואפליקציות רשת מודרניות. כולל Lint לcss ולjs שלכם, כלי מיניפיקציה וכיעור (uglification), כלי ניהול חבילות, יצירת מהדורת offline של האפליקציה, שרת Http, כלי שורת פקודה לניהול הפרויקט (נוסח Django manage.py או paster בעולם הפייטון) וכו'.  מעניין אפילו יותר הוא שYeoman כולל Scaffolding מבוסס תבניות ומה שמכונה כאן: Generator לפיתוח באחת מה Js frameworks הגדולות כולל , Ember, Backbone, Angular וכולל Best practice משמעותי לפיתוח ווב מודרני. כמו כן הוא כולל רובד של Testing מבוסס Mocha וphantomjs ועוד. בעצם Yeoman מנסה לא להמציא את הגלגל עם עוד framework מתחרה (שתצטרף לשוק פרוע גם כך שמתקשה לבסס מובילה עם קהילה משמעותית) אלא להוסיף למפתחי הווב, עם או בלי Framework, רובד של כלים וBest practice שמתחיל להקביל לחוויה של שימוש בDjango או Ror הגדולות. #עמדתית?

מאחורי הקלעים Yeoman הוא פרוייקט שנתמך ע"י Google ומשתמש בין השאר בטכנולוגיות שהוזכרו פה הרבה, רובה באה מאותה קבוצת מפתחים:  Html5boilerplate, Modernizer בBower, ב Bootstrap (גם מבית טוויטר) ב Grunt ועוד. הקוד כמובן בGithub, אתם מוזמנים לתרום.  #שירת.העתיד

ומאיתנו פה ב4P-Tech שנה טובה לכולם! 

תגובה