רובוטים ומודרנה, עיצוב תגובתי, וידאו ושובו של הסנייק. שיטוט ברשת הפתוחה למפתחים ולכולם

Alonisser ,27/09/2012


רשימת קריאה:

עבודה מיומנת - ללא העובדים - כתבה בניו יורק טיימס (אנגלית) על הדור החדש של רובוטים, רובוטים שיחליפו גם את עבודות ההרכבה המיומנת בענפי האלקטרוניקה והייצור הכבד, רובוטים שנשענים על ההתפתחויות האחרונות בראייה ממוחשבת ובבינה מלאכותית. ומה משמעות הבשורה.  אריסטו כתב פעם שבעולם שבו הפסלים המיתולוגיים של דדאלוס יתחילו לנוע, לא יהיו עוד עבדים. האמנם העולם הזה הוא העומד לפנינו או עולם שבו מרבית בני האדם מיותרים בחברה?

ברשת:

שיווק דיגיטלי 101 - ניב קלדרון, אושיית רשתות חברתיות פרסם ספרון מבוא לעולם השיווק הדיגיטלי בעברית, אם אתם בתחום סביר שלא יחדש לכם יותר מדי, אבל אם אתם רק רוצים להכיר את הנושא זה אחלה מבוא וגם אחלה יוזמה.

 עיצוברשת:

טורים  (columnflow) היא ספרייה קטנה מבית הFinancial Times. בפיננסיאל טיימס מעצבים עיתון, ועיתונים מעצבים כבר מאות שנים עם טורים, משהו שעדיין קשה מאוד לעשות טוב עם css רגיל. הספריה הקטנה הזו מאפשרת ליצור בקלות טורים ומראה "כמו עיתון" וכמובן גם כיוונון ופונקציונאליות נוספת. #הוי.הפרינט

עיצוב תגובתי עם js (כי css ממש לא מספיק)  Minwidth.js וrelocate.js הן שתי ספריות קטנטנות לעיצוב תגובתי: שמאפשרות לבטל אלמנט (למשל הNAVbar או הsidebar) במקרה של מסך קטן ולזרוק את האלמנטים בו ישירות לגוף. והשנייה מאתרת אם המסך הוא לפחות ברוחב מסויים ומאפשרת לנו להפעיל קוד בהתאם. #שימושי

גם Enquire.js היא באותה משפחה של סיוע לעיצוב תגובתי עם Js. היא מאפשרת לבצע media queries בjs  ולא רק בcss וכמובן להריץ קוד בהתאם לתוצאה. יש מצב שזו חתיכה חסרה חשובה שהושלמה בפזל כלי העיצוב התגובתי.

מפתחי רשת:

bigvideo.js - ספריה שמאפשרת להכניס לרקע של האתר סרטון רץ (או תמונות, או כמה סרטונים)  עם Api פשוט מאוד. גם אם זה לא שימושי לכם כרגע אתם חייבים להכנס, כי זה ממש #מהמם. החוויה המד"בית כמעט שמקבלים מאתר אינטרנט שמאפשר להזין מידע, על רקע של וידאו רץ היא אולי עוד דרך לדמיין את העתיד של "המציאות המוגברת" (Augmented reality)

Bootstrap חדש!: עכשיו בגרסת .2.1.1.ולמי שחדש מדריך מקיף מבית אדובי לחבילת העיצוב הפופלארית הזו.

Dillinger.IO - עורך Markdown לhtml5. גם להטמעה בפרוייקטים שדורשים כזה וגם כלי אונליין  #שימושי

קצת היסטוריה  - על מנוע החדשנות של .. IE. ניקולאס זאקאס כותב על התקופה שמיקרוסופט IE היו מנוע החדשנות של הרשת: DOM, ajax, innerhtml גישה תכנותית לאובייקטים וגם Css וכו'. #איפה.הם.הבחורות.ההן

ל csslint יצאה גרסה חדשה, ואם היא לא משולבת גם ככה בוורקפלאו שלכם אז מומלץ בחום. ככתוב בפרומו: זה יפגע ברגשות שלכם אבל ישפר את הקוד שלכם.

Nunjucks הוא עוד מנוע templating ל Js מצטרף לשוק הצפוף הזה, אבל הפעם מדובר בפורט של גינג'ה2 הפופולארית עד מאוד בעולם הפייטון.

פייטון ברשת

אנחנו אוהבים פייטון, גם הרשת אוהבת פייטון ולפחות אחת מהמגה פריימוורקס של בניית אתרים היום מבוססת פייטון ואני מתכוון כמובן לDjango.  אבל יש צד אפל לקשר הזה, הצד האפל שהוא קפיצת האמונה שהשפה לקחה לפייטון 3. קפיצה שהשפה מתקשה להתאושש ממנה.  עד עכשיו כמעט ולא ראינו web framework משחקות יפה בPython 3, משהו בשבירת התאימות אחורה שבר פונקציונאליות בסיסית שלהן (היוניקוד בעיקר, אבל עוד דברים). עכשיו סוף סוף מרימים את הכפפה - מהדורת python 3 ראשונהשמריצה אתר Django. (וגם משחק במדעי המחשב - תוכנה שמדפיסה את עצמה) . הי, גם הweb framework הביתית אצלנו, Tubrogears 2,  הפעילה גרסת פייטון 3 שצפויה להכנס בגרסה 2.3.  הנה גם הסיפור של הפיתוח של django  לפייטון 3 שכרוך בהרבה עבודה על פתרון בעיות הסרת סימון היוניקוד.

node.js:

במסגרת הטבילה שלי בעולם הזה, שני כלי Node.js שנתקלתי בהם היום ונראים לי מעניינים ושימושיים עד מאוד:

Model - אולי סוף סוף Orm נורמלי בJs? עושה קולות של כזה, משהו שמישהו כמוני שמגיע מsqlalchemy יודע לשחק איתו יפה. משמח מאוד, בטוח הולך לנסות. כרגע יודע לשחק עם Postgresql, עם MongoDb ועם riak.

ו Punch  כלי מודרני לייצור אתרים סטטיים (ולא רק כאלו) , נראה קול מאוד.

וגם המלצה חוזרת על מדריך node למתחילים ששיחקתי איתו בחג, עובד גם על הפילוסופיה האסינכרונית של Node ונדמה לי ששיפר את ההבנה שלי על זה פלאים.

ואחרון:

תחרות j13kgames למשחקי Js שנכנסים ב13k בלבד. תצוגה די מרשימה וממש מלמדת על מה אפשר לעשות היום עם Js וhtml5, בממש מעט קוד.

והכי חשוב - הנחש!! חוזר אלינו, הנוקיה הישן שלי רוטט מהתרגשות בארון.

 

תגובה